Drömmen! Soldränkt terrass med plats för grill och sköna möbler - 2 min promenad till havet!
Hur låter detta? En rymlig, soldränkt terrass med trädäck där det finns plats för möbelgrupp, solstolar och så klart en grill. Lägg till frodiga växter och ett snyggt parasoll (markis finns redan) så har du den där härliga loungekänslan hemma. Gotland och sommar, vad mer kan önskas?
Vad sägs om en mycket fräsch, ljus och öppen 2:a på 56 kvm med bland annat renoverat badrum i en omtyckt och välordnad förening. Planlösning som är öppen mellan kök och vardagsrum ger en väldigt inbjudande känsla. Här lagar du mat samtidigt som du kan umgås med gästerna. Sovrummet är rymligt och har en smart skjutdörr som inte tar plats, här finns även en hel garderobsvägg för att hänga in massor av kläder. Badrummet är inte bara snyggt utan även stort nog för att inrymma tvättmaskin och torktumlare.
Finns det mer förvaring, såklart! En rymlig klädkammare. Några andra väsentliga fakta om lägenheten är att ett mycket slittåligt golv lagts in, väggarna målade, omlackerad köksluckor, nya vitvaror och att en ny el-central installerats.
Här följer ännu några fler fördelar med boendet förutom att det är nära till allt som Visby har att erbjuda:
- nära färjeterminalen
- nära matvarubutik
- behöver ej vara folkbokförd på adressen
- uthyrningslägenhet i föreningen
- sommaruthyrning tillåten = tjäna fina hyresintäkter
- magiska solnedgångar i Pallisadparken
Varmt välkommen på visning! Då det bor hyresgäster i lägenheten är det i första hand de visningstider som är annonserade som gäller. Men så klart kontaktar ni oss på HusmanHagberg vid frågor samt om ni ej kan närvara så ordnar vi med digital visning.