Stor friköpt villa om 170 kvm med fantastiskt läge i Tuve. Här kan ni skapa ert drömhem!
Äntligen kan vi erbjuda en unik möjlighet för er som vill skapa ert framtida hem med drömläge i Tuve. Som sista hus i längan med insynskyddad grönskande tomt finner ni denna gömda pärla. En enplansvilla om hela 170 kvm med uthyrningsmöjlighet i form av ett gästrum med separat ingång. Idag är huset överlag äldre och mycket behöver renoveras. Taket gjordes dock 2017 så det är i bra skick, det mesta andra är i behov av renovering. Då villan inte har så många bärande väggar på insidan finns en mängd möjligheter till att förändra planlösningen precis efter ert behov. Det är ett stort vardagsrum som flödar av ljus via alla fönster ut mot skogen och trädgården på baksidan. Ett badrum med badkar och toalett, en gästtoalett i anslutning till entrén. Villan byggdes till 1974 och fick då ett stort extra rum ut med fönster ut mot trådgården. Här finns även en braskamin för att förgylla era kvällar.
Området är mycket lugnt och barnvänligt med vacker natur och promenadstråk runt hörnet. Gångavstånd till goda kommunikationer, förskolor och skola samt Tuve Torg med sitt stora utbud.
Ett stort renoveringsbehov föreligger, men för den med vision och kreativitet finns chansen att skapa ett riktigt drömboende.
Missa inte denna unika möjlighet – boka in dig till visning!
Energideklaration kommer laddas upp inom kort.