Björkliden 17 Skarpäng 7 rok, 193 kvm, Täby
Varmt välkommen till Björkliden 17 som byggdes 2003 och det är bara 1 ägare av huset sedan begynnelsen, blir ni den 2:a?
Huset är på hela 185 kvm och en perfekt planlösning med 2 allrum för lek och tv samt 4 generösa sovrum. Här bor du helt insynsskyddat på en höjd och på tomtens framsida kan du njuta av solen från lunch till sena kvällen.
I det spatiösa vardagsrummet med en enorm takhöjd och härligt ljusflöde så kan jag föreställa mig att det blir många trevliga kvällar med släkt och vänner.
För mig är Skarpäng ett av Täbys bästa områden. Min familj och jag bor i området och stormtrivs. Här finns det gott om skogs- och grönområden, badplatser som barnvänliga Rösjöbadet, närhet till förskolor, skolor, fotbollsplaner, lekplatser och 2 minuters promenad till Skarpängs stolthet Ica Rösjöhallen med torget. Sushirestaurangen i centrum bör verkligen provas, den är värd en sväng förbi. Pizzerian med dess trevliga personal kommer du att ge en high-five till varje gång du du har vägarna förbi. I Spelbutiken får du alltid ett leende och trevligt bemötande, han är lika glad varje gång.
Väl på Björkliden finns det gott om parkeringsplatser i både carport samt på uppfart.