Rymlig gaveltvåa en halv trappa upp - balkong i bästa solläge
Välkommen till en rymlig och ljus gaveltvåa om 60 kvm en halv trappa upp.
Lägenheten är i bra skick och har en mycket bra planlösning. Vardagsrummet är riktigt stort och ljust med fönster åt två håll och utgång till stor balkong i bästa västerläge, sol hela dagen och fram till sen kväll. Köket är stort och gott om arbetsytor. Precis intill kök har ni matplats för ett flertal personer. Sovrummet är också det stort. Här finns plats för dubbelsäng, fler garderober och här finns gott om utrymme för eget hemmakontor. Badrummet är helkaklat och fräscht. I lägenheten finns klädkammare och till lägenheten hör två källarförråd.
I huset intill finns både gemensam tvättstuga och gym. Parkeringsplatser och garage finns i direkt anslutning till huskroppen. Stabil bostadsrättsförening med gott underhåll och god ekonomi.
I området finns god närservice i form av en välsorterad Ica-butik, ett omtyckt bageri som också serverar stenugnsbakad pizza, vårdcentral, apotek samt flertalet förskolor/ skolor. I Malmslätt har du nära till vacker natur, bland annat naturreservatet Kärna Mosse, fina idrottsplatsen Hellgrenshagen samt omtyckta elljusspår. Busskommunikationerna är goda och till Linköping city tar du dig med buss på dryga 20 minuter.
Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information!